NLP Master

תכנית המשך ל-NLP Practitioner

הקורס מוכר ע"י לשכת ה-NLP הישראלית

לפרטים נוספים אודות התוכנית ולרישום:

על התכנית- מבוא

נ.ל.פ ידועה כשיטה העושה שימוש בכוחו האדיר של המוח האנושי לשיפור חיי היומיום, להגשמת שאיפות והשגת מטרות.

במסגרת התכנית מתרגלים הלומדים את מיומנויות הגישה ומעמיקים בה על מנת לשלב את את הדישה בעבודתם המקצועית כיועצים ומטפלים.

מטרות התכנית

התכנית מיועדת לבוגרי  NLP Practitioner

ןמעמידה לרשות התלמידים את הידע, הגישות והכלים העדכניים ביותר שיש, במטרה להביאם לביטוי ושימוש בחיים האישיים וככלי הנחיה וטיפול. התכנית תאפשר העמקה בידע של התכנים והבנה לעומק של התהליכים שנלמדו בקורס הראשון, כמו גם הרחבת המיומנויות ומתן כלים מעשיים, משמעותיים ומקדמי תהליך.

אופן הלימוד

לימודי המאסטר משלבים תרגול והתנסות. הלמידה היא פרונטלית בלבד.

התכנית בנויה בהתאם לדרישות לשכת ה NLP הישראלית ומוכרת על ידם.

מבנה התכנית

התכנית כוללת 26 מפגשים בני 6 שעות אקדמיות כל אחד.

נושאי הלימוד:

תבניות חשיבה בסיסיות / תוכניות-על / הטייסים האוטומטיים אשר נמצאים לכל אחד בראש ומכוונים את החשיבה וההתנהגות ברמה הלא-מודעת. ניתן לראות בתוכניות-על אלו את הפילטרים הפנימיים/המשקפיים דרכם אנשים תופסים את המציאות, מבינים אותה מחליטים כיצד להתנהג. נלמד לאבחן את תוכניות-על, ליצור לכל מונחה פרופיל של תבניות החשיבה שלו. להבין כיצד תוכניות-על אלו משפיעות על האדם בתהליך החשיבה ובקבלת החלטות. איפה הן מועילות ואיפה הן מגבילות. כיצד ניתן להגביר מודעות לתוכניות אלו, להגביר גמישות ולהשתמש בתוכניות-על אלו ליישומים שונים. עבודה עם תוכניות-על מאפשרת לעשות שינויים ברמה העמוקה ביותר.

שאלות שעושות שינוי, חשיפת עיוותי תפיסה של המציאות שמתבטאים בשפה. איך לאבחן מהר יותר וטוב יותר איך המונחה תופס את המציאות, איך להגיע מהר יותר לנקודות המשמעותיות בעיני בן שיחתך, איך לעלות מידע בצורה קלה ויעילה, ולשפר את התקשרות.

זיהוי ושינוי אמונות מגבילות. אבחון סולם הערכים , פירוק ערכים, ולימוד תהליך עוצמתי של יישור הערכים. התמודדות במצבים של התנגשות בין ערכים. ניקוי ערכים ממטענים שליליים.

6 רמות לוגיות

נלמד להסתכל על כל נושא דרך הרמות הלוגיות כפי שרוברט דילטס מיפה. נלמד לזהות באיזה רמה לוגית נמצא כל משפט שמישהו אומר. לעלות ולרדת ברמות הלוגיות בהתאם לתוצאה שאנו מעוניינים. תהליך עוצמתי של יישור ברמות הנוירו-לוגיות בנושא שתבחרו. חיבור פנימי ב-6 רמות שיוצר חיבור חזק לעוצמות, ליכולות, לאמונות, לערכים, לזהות ולייעוד

תהליך עוצמתי ועמוק לשחרור מצבים רגשיים שליליים ורגשות שליליים. נלמד לצלול בשכבות הרגש ולנקות מטענים רגשיים שליליים.

זריזות לשון – דפוסי שפה מתקדמים ליצירת שינוי והשפעה, בדומה לכך שקוסמים משתמשים בזריזות ידיים כדי להזיז/לשנות משהו מבלי שהצופה ירגיש כדי ליצור את הפליאה שבקסם. כך מומחי התקשורת משתמשים בזריזות הלשון שלהם לשנות אמונות/תפיסות וליצור השפעה ושכנוע. בסיטואציה טיפולית או בכל סיטואציה. דפוסי שפה אלו פותחו ע”י רוברט דילטס מלמידת דפוסי שפה בהם השתמש ד”ר ריצ’רד בנדלר מפתח ה-NLP.

רצף של פעולות חשיבה והתנהגות המובילות לתוצאה ספציפית. מאפשר למידה, הבנה, ושינוי של -דפוסי חשיבה והתנהגויות. נלמד לזהות ולהשתמש באסטרטגיות שונות כגון אסטרטגיה למוטיבציה, לקבלת החלטות, ללמידה ועוד.

תהליך האבל – להתמודדות עם אבל, גירושין, פיטורין בכלל למצבים של התמודדות עם קשיים לא צפויים בחיים ואכזבות.

לימוד מודל 4 דרכים להתמודדות עם מציאות לא רצויה.

תהליך הסליחה.

מחולל ההתנהגות החדשה

אומנות העברת מידע אישי, מקצועי שיווקי. להיות מומחה בתקשורת בין אישית. להיות בהיר יותר, עוצמתי יותר, יעיל יותר ומסקרן יותר… למקסם יכולות שלך כמנחה, כפרזנטור, ובכל סיטואציה של שיחה. נלמד את העברת המסרים במבנה ה-4mat ועוד.

דיגום מיומנויות שיוצרות הצלחה. היכולת לבחור מודל של התנהגות, יכולות, הצלחה או כל ביטוי של מצוינות ולהוציא ממנו את המבנה שמייצר את התוצאות הרצויות. ללמוד מהצלחות שלנו בתחום אחד לתחומים אחרים ולדגום מאנשים אחרים שיכולים לשמש לנו כמודל. כיצד תוכלו לדגום בעצמכם תבניות של פעולות ודרכי חשיבה של אנשים בעלי יכולות יוצאות דופן. איך למפות את הדפוסים של השימוש במערכת השפה הפנימית של האדם ולמצוא מהו ההבדל שעושה את ההבדל. איך לשכפל הצלחות של אנשים שיכולים להוות מודל עבורכם בתחומים השונים ואף איך ללמד אחרים ללמוד מהמודל שבחרתם. חלק מהתהליך יהיה פיתוח דגם של מצויינות ממודל שתבחרו כולל כתיבת מאמר על כך. נושא עליו תוכלו לפתח סדנה משלכם. הדיגום הינו תהליך מובנה שנמצא בבסיס טכניקות רבות שפותחו ב-NLP.

אבחון והתאמה לסגנונות תקשורת שונים: המקדם, המשימתי, המנתח, והתומך

אבחון ולמידה של סגנונות הנחיה : המרצה, התקיף, מסיח את הדעת, גלוי לב, המחשב – הישיר.

שימוש בטכניקות NLP לקירוב בין עמדות מנוגדות. יעיל לפתרון קונפלקטים פנימיים בין האדם לעצמו וקונפליקטים חיצוניים.

שימוש בסבמודלטיז (Submodalities) כדי לשנות הרגלים. לשכלל את היכולות לשימוש בסבמודלטייז, טכניקות כמו: Compulsion Blow-Out ,Designer Swish ופיתוח אישי של טכניקות סבמודלטיז. “פיצוץ כפייתיות.

הרחבת הכישורים שלך בשימוש בעוגנים ראיתיים, תחושתיים ושמיעתיים. יצירת עוגנים מרחביים ויצירת Slide Anchors.

אבחון קו זמן, שינויים על קו הזמן.

ולימוד טכניקות לשינוי עמוק ועוצמתי המבוססות על קו הזמן.

שימוש במטאפורות עמוקות ובלולאות מכוונות. איך לקחת את יכולות השימוש במטאפורות הן בשיחה רגילה והן בהנחיה של תהליכים להעברה והטמעה של מסרים רצויים. שימוש בדימויים ליישומים ספציפיים.

לימוד ותרגול של עמדות תפיסה נוספות על מנת ליצור גמישות מחשבתית גדולה יותר. פיתוח יצירתיות ונכונות לשינוי.

היקף שעות

156 שעות לימוד

קהל היעד

יועצים ומטפלים שלמדו NLP Practitioner.

תעודה

בסיום הקורס יקבלו המשתתפים: תעודת NLP Master התעודה באישור לשכת ה-NLP הישראלית ועם חותם שלה ובנוסף, חותם של HNLP הבינלאומי.

צוות המרצים והמדריכים

את הקורסים השונים ינחו מרצים ומדריכים מצוות ההוראה וההדרכה של המרכז וביניהם:

יצחק פיק

NLP מאסטר טריינר, רכז לימודי גברים

גב' אורטל שור

NLP מאסטר וטריינר, רכזת לימודי נשים

קורסים נוספים בתחום

NLP

NLP practitioner

מוכר ע"י:
לשכת ה-NLP הישראלית ו HLNP

לפרטים נוספים, יצירת קשר והרשמה

כל הזכויות שמורות למרכז ינר 2023 / תקנון אתר

מה תרצו לחפש?

קבלנו את פניתך

הטופס נשלח בהצלחה!