לימודי Mi-CBT

  1. ראשי
  2. לימודי Mi-CBT

רכז התוכנית: אילן מעודה

לפרטים

שעות לימוד

300 שעות לימוד אקדמאיות

קהל יעד

בעלי תואר ראשון בתחומי החינוך והחברה. אחים/ יות, עובדים סוציאלים. בוגרי תכניות הכשרה בתחומי ההנחיה, הייעוץ והטיפול חריגים: לבעלי רקע בחינוך ו/או נסיון בתחום הייעוץ והטיפול כל המועמדים יעברו ראיון אישי עם רכז התכנית.

תעודות

למסיימי הלימודים המעשיים תוענק תעודה מטעם מרכז י.נ.ר בשיתוף אגודת היועצים והמטפלים במשפחה בישראל ובחסות מערך לימודי החוץ האוני' הפתוחה נוסח התעודה: מטפל  Mi – CBT  עקרונות הטיפול בCBT  בשילוב הגישה המוטיבציונית

מבוא:

טיפול MICBT הינו נגזרת של טיפול CBT המיועד למגוון ספציפי יותר של קשיים נפשיים ורגשיים. אחד ממאפייניו העיקריים של  MICBT הוא שהרבה מהעבודה נעשית ע"י האדם בעצמו על ידי משימות אותן הוא מתרגל, כאשר לעשייה זו חלק נכבד בקידום התהליך המקצועי ורווחתו הנפשית של המטופל. כך, הטיפול מגביר את יכולתו הממשית לעזור לעצמו, אך חשוב מכך- את האמונה ביכולת שלו לעזור לעצמו. הטיפול מתמקד בשינוי דפוסי חשיבה ובפיתוח מודעות של המטופל לאופן בו מחשבותיו משפיעות על מצב רוחו ועל התנהגותו, וכן בהקניית דרכי התמודדות יעילות. הטיפול מתאים לאנשים הסובלים מכל סוגי החרדות פוביות ספציפיות, התקפי פאניקה, דיכאון קל-בינוני, כעסים והתפרצויות, דחיינות, ובעיות בדימוי העצמי.
כאשר שיטת הריאיון המוטיבציוני משולבת עם היבטים של גישת הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי היא משמשת להפעלת ולהגברת המוכנות של המטופל לשינוי המיוחל מתוך מוטיבציה פנימית של המטופל.  השילוב של כלים ומיומנויות  CBT עם טיפול בגישת הריאיון המוטיבציוני מעודדת את המטפל לפגוש את המטופל בתהליך השינוי הייחודי שלו וליצור סינרגיה מצוינת, ותהליך של שינוי יעיל, מותאם וממוקד.

מטרות הקורס:

הקניית ידע רחב ומעמיק בטיפול ה Mi-CBT  טיפול קוגניטיבי התנהגותי בשילוב הריאיון המוטיבציוני – Motivational Interviewing הכרות עם הפרעות מצב רוח, דכאון וחרדה והפרעות נפש שכיחות. הכרות עם כלים, טכניקות ופרוטוקולים יעילים לאבחון וטיפול מבוססי מחקר. יישום הידע והטכניקות כתרגול עצמי ועל מטופלים במסגרת הפרקטיקום.

קהל היעד:

בעלי תואר ראשון בתחומי החינוך והחברה. אחים/ יות עובדים סוציאלים, בוגרי תכניות הכשרה במוסדות מוכרים בתחומי ההנחיה, הייעוץ והטיפול חריגים: לבעלי רקע בחינוך ו/או נסיון בתחום הייעוץ והטיפול תנתן אפשרות להגיש בקשה לועדת חריגים. כל המועמדים יעברו ראיון אישי עם רכז התכנית.

משך הלימודים:

לימודים עיוניים: 30 מפגשים בני 5 שעות כל אחד.
לימודים מעשיים: 50  שעות הדרכה קבוצתית ופרטנית, 100 שעות שעות התנסות מעשית. סה"כ 300 שעות לימוד.

תעודות:

למסיימי הלימודים העיוניים תוענק תעודה מטעם מרכז י.נ.ר בחסות האוני' הפתוחה – מערך לימודי החוץ. נוסח התעודה: סיום לימודי Mi-CBT  – עקרונות הטיפול בCBT  בשילוב הגישה המוטיבציונית לימודים עיוניים – בהיקף של 150 שעות לימוד.
תעודה זו מהווה אישור על סיום הלימודים העיוניים ואינה מהווה תעודת מטפל למסיימי הלימודים המעשיים תוענק תעודה מטעם מרכז י.נ.ר בשיתוף אגודת היועצים והמטפלים במשפחה בישראל נוסח התעודה: מטפל  Mi – CBT  עקרונות הטיפול בCBT  בשילוב הגישה המוטיבציונית לימודים עיוניים, עבודה מעשית והדרכות בהיקף של 300 שעות לימוד.

דברו איתנו...
צריכים עזרה?
מרכז י.נ.ר בוואטסאפ
שלום...